Zpět do 30. let 20. století

19. srpna 2018 v 18:43 | Jane
Téma týdne: "Televize je zbytečná"

Můžeme říct, že lidstvo vynalezlo první stálý elektrický zdroj v roce 1800 a první televize se začala využívat ve 30. letech 20. století a i na televizi se snáší vlna kritiky kvůli jednosmerné komunikaci mezi televizí a divákem.

Autoři knih, kteří kritizují televizi a masová média:

Televize má určitý vliv na diváka a to převážně komerční a manipulační. Můj postoj k televizi?. Je to věc, která je určitě nepotřebná. Ve zprávách neustále mluví o násilí, vydírání, krádeži a vraždách a drží nás v neustálém strachu. Úspěšní lidé nemají čas sledovat televizi, vědí, že čas je dražší než elektrický proud, který spálí jakákoliv televize. Já se ráda podívám na televizi, ale pomalu už není na co se dívat. V programu dávají stále dokola ty samé filmy a seriály a ten příšerný počet reklam, které dokáží z hodinového filmu vytvořit film celovečerní... Je to k zamyšlení. Není lepší si filmy jednoduše stáhnout, nebo koupit na CD, DVD, Blue-Ray?.
Kvůli převážně komerčního využití televize a bez nových filmů, mi televize pomáhá vytvářet spíše zvukovou kulisu, kterou v pohodě zastoupí rádio z internetového prohlížeče. Televize je druh vymývání mozků a možnost manipulace s myslí diváků. Televize provádí moc dobrou službu politikům, kteří díky této bedně s obrázkama přenášejí svůj vliv na diváky. Pro někoho tu píšu pěkné hovadiny, ale k čemu by byli politikům fanoušci? Nechtějí a nepotřebují obdiv, oni chtějí úplný opak.

Od té doby, co televizní zprávy nesleduji a nepouštím televizi tak často, je mi o dost lépe a přemýšlím opravdu už jinak. Podle mého televize ovlivňuje lidskou psychiku celkem značně.
Co si myslíte Vy? jak moc Vás ovlivňuji reklamy a televizní zprávy?. Přivítali byste spíše zprávy bez násilí a zprávy o jen těch šťastných chvílích? myslíte si, že pokud by v televizi úplně zrušili zprávy o všech špatnostech a sdělovali by pouze krásné optimistické zprávy, kriminalita by nebyla tak vysoká?.

----
By: Jane
Blog: zenavzaprahu.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petr-foto petr-foto | Web | 26. srpna 2018 v 10:46 | Reagovat

No v dnešní době televizi nahradil internet, respektive Youtube a podobné média. Sám TV ještě mám, ale vůbec ji nepoužívám. Už jen kvůli špatné zobrazovací kvalitě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama